בית הקארמה

זהו סיפור על בית הקארמה.
תהליך שבו מחשבה משוכללת אפשרה לדירת 70 מטר להיות בית מרווח ועוטף, אבל לרגע לא נתנו למחשבה, לחישובים, לתכניות ולמדידות – לגבור על התחושות, הרגשות והסימנים שהיקום שלח לנו כל הזמן, בינהם כוכבים בשמיים וציפורים כחולות על העץ, שלבסוף הכריעו את כל ההחלטות החשובות.
זה בית שנועד לנו ולקוחות שנועדו לנו.
מדובר בבית ששקלו לרכוש גם לקוחות אהובים אחרים ששיפצנו את ביתם במקביל (בית הגלאם, לעוקבות האדוקות), ולבסוף בחרו בו אלה ורועי – ולשמחתנו בחרו גם בנו, כך שבכל מקרה הבית הזה נועד להשתפץ ולהתעצב על ידנו ואנחנו בתמורה לבחירתו בנו בחרנו בו בחזרה ונתנו לו את כל האהבה שהגיעה לו כדי שיהפוך להיות מה שהוא עכשיו.
——————————–
ולמרחיקי לכת:
אלה התקשרה אלינו ורצתה לקבוע פגישה דחופה, מיד כשיצאה מסיור ראשון בדירה.
נאלצנו לצנן את ההתלהבות ולבקש שתתקשר שוב כאשר החוזה יהיה חתום. ושוב, מיד עם החתימה על החוזה, אבל ממש מיד – ברגע שיצאה מהדלת, אלה התקשרה שוב, וקבענו להפגש.
ככה יצאנו לדרך, בהתלהבות של ילדים ובעיניים נוצצות – הרגשנו שיש כאן משהו מדהים.
את המסע המשותף התחלנו דווקא ביום כיפור, כשטל איתרה מתלה סירים ישן ומקסים והפצירה באלה ורועי לרכוש אותו. כמובן שבאותו השלב, עדיין לא היו לנו תכניות של הדירה. אלה ורועי קפצו על האתגר ויום לאחר מכן – המתלה היה בידם. לימים הם סיפרו לנו שחשבו שמדובר במבחן. בדיעבד יש מצב שזה אכן היה מבחן – והם עברו אותו בהצטיינות.
מה היה לנו? בית ישן בן 70 מ"ר בבבלי על הפארק – בית קטן עם רשימת בקשות וחלומות ארוכה ארוכה. אלה ורועי רוצים המון שטחי אחסון, פינת כביסה, מבקשים ליצור חלל שינה פרטי עבור כל ילדה, שירותים פרטיים וגם פינת כתיבה בחדר ההורים, שולחן אוכל שיכול להפתח ל – 15 איש, ספה ענקית, פינת אוכל עבור הכלב ועוד ועוד.
ואת הכל, אבל את הכל – הצלחנו לדחוס לתוך קופסת הקסמים שהיא ביתם מבלי שזה ירגיש דחוס.
זוג הורים, שתי ילדות מתוקות שכרגע חולקות חדר אבל כשיגדלו – יוכלו להתפצל, וכלב שובב.
הדגש היה על שטחי אחסון רבים – וכך, כל הנישות תוכננו בהתאם למידות של ארונות איקאה.
ליקטנו רשימת ספקים נהדרת שכל אחד מהם בנפרד התאהב באלה ורועי והבין שמשהו מיוחד קורה פה.
השיפוץ התחיל חודש לפני הסגר הראשון והנורא ותפס את כולנו בשוק.
לשמחתנו, חגי בכורי, הקבלן האלוף וכל הצוות שלו – עבדו איתנו בשלט רחוק ועשו איתנו המון שיחות וידיאו, הקורונה לא עצרה אותנו והשיפוץ תקתק בדיוק לפי התכנון.
אלה ורועי אהובים שלנו – שכל החיים נהיה מוקפות אנשים מדהימים כמוכם. הרחבתם את לבנו ב-70 מטר לפחות.
ציפור כחולה לנצח
תודה לכל האנשים הנהדרים שלקחו חלק ונבחרו על סמך תחושות בטן וציפורים כחולות שנחתו על אדן החלון בדיוק כשעלה שמם:
צילום: סיגל סבן
Up