דירת הרופאה שעיצבתי ממיטת החולות

הנכס: דופלקס ארבעה חדרים בצפון תל אביב

שכירות/ בעלות: בעלות

הלקוחות: זוג + 1 + הריון

מסלול: ליווי מלא

צילום: יונתן טמיר

 

פניה שקיבלתי מלקוחה תוך כדי אריזות לקראת מעבר מדירה שכורה לבית שרכשו – דופלקס בצפון תל אביב בתכנון משונה וזכויות בניה על הגג שהצריכו מאתנו לרכז את מירב ההשקעה בקומה הראשונה שכן הקומה השניה תשתנה ללא היכר תוך פרק זמן קצר – ותוך יום מפגישת היעוץ הראשונית שלנו התחלנו לעבוד במרץ.

מדובר בזוג מאד עסוק, הוא מסעדן והיא רופאה, שעד היום גרו בדירה שלא בדיוק הלמה אותם – מעט מבוגרת וצפופה, ביקשו דירה "קצבית", צבעונית ונעימה מבלי להכנס להוצאות כבדות. למעשה, סוגיית התקציב הייתה ממש עננה מעל הפרויקט, והצלחנו לעמוד במשימה הקשה בזכות קשרי המסעדן עם רפד/נגר שביצע עבורו עבודות מסחריות בקנה מידה גדול ומולו תכננו פריטי ריהוט יחודיים על פי שרטוטים שעשיתי ממיטת החולים בבית החולים לאחר שהתאשפזתי במפתיע באמצע העבודה שלנו.

למעשה, רוב העבודה בוצעה כשאני במיטה וענת מפרפרת ברחבי הארץ, גוזרת, תולה ומזיעה. את יום המעבר כבר ביליתי איתם לאחר שהשתחררתי מאשפוז וביליתי איתם יום גשום מלא מתח וצחוקים וראיתי מנוף מתרומם לקומה שישית בגשם זלעפות מנסה להעלות פסנתר.

אמנם היה מדובר בליווי מלא, אבל קצב הדברים התנהל בדיוק כמו במסלול בזק. ניצלנו כל יום חופש קדוש של בני הזוג כך שהפקנו את כל התועלת שיכולנו מהם ואת מרבית העבודה ביצענו באישורם האוטומטי ובגיבויים המלא בלא מעורבות של ממש מצדם.

כאמור, למעט שבירת קיר בקומה העליונה ופיצול החדר הגדול לשני חדרי שינה, מרבית ההשקעה נעשתה בקומה התחתונה שכן למעלה מתוכננים היתרי בניה שיאפשרו לזוג להוסיף חדרי שינה למשפחתם המתרחבת. לכן עבודת העיצוב בקומה העליונה התמקדה בפריטים לא יקרים שניתן לנייד בין החדרים לאחר השיפוץ המתוכנן.

עשינו עם הבית של מירי ונדב חסד גדול. הרי נתוני הפתיחה היו לא רעים: אופן ספייס רחב, חלונות גדולים עם נוף אורבני מטריף חושים, מדרגות יפות… אולם הריצוף, הנגרות והריהוט הקיים גרמו לדירה להראות ולהרגיש קרה, גסה ומנוכרת. בזכות הפרקט, הצבעים העזים, הצביעה של האריחים הצהובים במטבח ועידון ארונות הונגה שלו באמצעות צבע זהוב לידיות הניקל שלו, החלפת הרהיטים בכאלה עם זרימה נעימה ופרזול עדין וכמובן הטפט הנועז על רקע לבן – יצרו בית יפהפה שאפילו הצלם הודה שאין לו כאן עבודה כי כל תמונה יוצאת שטופת אור ומדהימה, בלא כל צורך בעבודת ריטוש מצדו.

תכף עם בוא האביב יגיח לעולם העולל הקטן שברחם הלקוחה וכולי תקווה שזה יביא עמו את האפשרות לנוח, לנשום ולהנות מהבית היפהפה שזכו לו בתחילת החורף.

 

 

Up