המקום שמותר לצייר בו על הקירות

הנכס: סטודיו ליצירה, חוגים וסדנאות להורים ולילדים

שכירות/ בעלות: שכירות

הלקוחה: בעלת הסטודיו, עידית חורשי ברק

מסלול: ליווי מלא

צילום: הדר דולן

 

לא יהיה כאן תיאור מקצועי על מהלך השיפוץ. זה יהיה סיפור על אהבה.

 

רובנו חושבות שאחרי גיל 30 חברויות חדשות הן מצרך נדיר. גם אני חשבתי ככה. היו את החברים מהתיכון, ואז את החברים מהצבא, ואז מעגל חברים חדש וגדול מהזוגיות ואז כמה חברויות מהאמהות ועוד טיפה חברויות שהן תוצר של עבודה מול קולגות.

וידעתי. ידעתי שבמורד הרחוב גרה מישהי חמודה, ידעתי מה שמה ומה שם בנה ומה היא עושה למחייתה, ובכל פעם שהזדמן לנו לפטפט על הא ועל דא ידעתי שהיא צריכה להיות חברה שלי, אבל לא ידעתי איך לגשת לזה אחרי גיל 30.

למזלי, הבחורה החמודה הזו במורד הרחוב – ראתה בי משהו שהיא הייתה צריכה, גם אם מה שהיא הייתה צריכה באותו רגע לא היה חברה חדשה – אלא מישהי שתיקח את הרעיון שלה, את הנדלן שהחלה לשכור ואת 10 אלף הש"ח שנותרו לה לטובתו – ותגשים בו את החלום שלה. ולכן כשכתבה לי בפייסבוק בעודי נופשת באיטליה, חשבתי לעצמי "סוף סוף מישהי ממצמצת ראשונה".

לעידית היה חלום מרגש שהיא בעיקר השתעשעה בו. היא ציירת מחוננת בזמנה החופשי ובאופן טבעי כשהפכה לאמא, הציור הפך להיות חלק יומיומי מהפעילות היומיומית עם בנה, יהלי. הייתה מציירת עם גואש על קירות המקלחת בזמן שהוא נגמל, או בעפרונות על קירות בחדר שינה, ובכלל – נדמה שבעוד כל האנשים הבוגרים ככל שמתבגרים הופכים ציור למשהו שבונים סביבו חומות – רק בשעות מסוימות ביום, ורק במקומות מסוימים ועם חומרים מסוימים – על פרץ היצירה של עידית לא עברה הסתגלות כזו. ועידית רצתה שכל ההורים לכל הילדים יצליחו לצייר ולהתבטא כמו שהיא מצליחה בטבעיות, וחשבה ליצור עבורם חלל שהחוק היחידי בו כשזה מגיע ליצירה – הוא שאין חוקים, ולראות מה ייצא.

מתוך הרעיון הזה התגלגלו עוד כמה רעינות משובחים – סדנאות להורים שרוצים להתאוורר, הרצאות עם תוכן ייחודי לאמהות שהן גם נשות עסקים, מפגשי יצירה וחשיבה לאמהות בחופשת לידה, חלל עבודה משותף, מתחם משחקי עץ שניתן לשכור כמו ששוכרים ספרים בספריה, ועוד ועוד. וככה מיפתה עידית מפה שלמה של צרכים ורצונות מודחקים שיש כמעט לכל אמא או אבא לילדים בעיר, ובנתה לנו בשכונה מרחב מדהים ליצירה, ויותר מזה מקום בו אפשר, פעם או פעמיים בשבוע, להניח לרגשות המצפון שתמיד יקננו בלבנו, ולהרגיש באופן בטוח ומשחרר – הורים ממש טובים לילדינו.

למקום קוראים 'זמן איכות' והוא הגשמת חלום ותיק של עידית והגשמת חלום של הרבה הורים, ואני בינהם, שלא ידענו בכלל שמקנן בלבנו חלום כזה, אבל חשים את אותה הקלה והתרגשות שבהגשמתו.

מאחר ועידית הגיעה אליי עם הלשון בחוץ תקציבית (וגם בחודש שמיני להריון) – עיקר המאמץ היה למלא את המקום צבע ולהשיג שיתופי פעולה מאמנים ישראליים צבעוניים ומסקרנים שמעוניינים להציג את מרכולתם במקום ולהחשף לקהל יעד מצוין. כך יצרנו בליל של צבעים, צורות, חומרים והרבה חדשנות ישראלית. וככה, בהרעת תנאים שעוד יתנו עליה את הדין, עידית חתכה לי את התקציב איך שהתחלתי לעבוד – כך שנותרתי עם הרבה פחות מזה כדי להשיג את כל מה שהשגנו.

וכך גם נשאבתי לפרויקט שהפך לכמה זמן לבייבי נוסף שלי – עד שקיבלתי מסר חשוב מהגוף שהיה כרוך בחודש אשפוז, והוא שזה בייבי של מישהי אחרת, אבל עכשיו שהצלחתי ללכוד אותה ברשת והיא סוף-סוף חברה קרובה, אני אהיה הדודה של הבייבי הזה.

אז אני מזמינה את כל ההורים התל אביביים וגם את אלה שבמרחק נסיעה – להגיע לחזות בפלא, לצייר בחופשיות על הקירות עם ילדיהם ולראות אום פורחים.

המקום נמצא בבר כוכבא 48. יש חניה ממש קרובה בסנטר.

ואפשר ליצור קשר ולהתעדכן בפעילויות כאן.

 

 

 

 

 

Up